Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

17 października 2017 22:06 | Aktualności

GLINA W ROLI GŁÓWNEJ - SPOTKANIE Z GARNCARZEM
Dnia 17 października uczniów klas: I, II oraz III odwiedził wyjątkowy gość. Był nim pan Łukasz Dzieciątkowski – garncarz. Jego zawód jest jednym z najstarszych rzemiosł. Pan Łukasz opowiedział dzieciom o tradycji i technologii wyrobu glinianych naczyń, a także o samym surowcu do ich wyrobu – glinie.

 

Zaprezentował sposób wykonania przedmiotów na kole garncarskim. Następnie każde dziecko mogło usiąść przy takim kole i z pomocą gościa ulepić swoje naczynko. Uczniowie z zapałem podjęli się tego zadania. Własnoręcznie formowali, toczyli na kole i z ogromnym zaciekawieniem obserwowali, jak z kawałka gliny powstaje wspaniałe dzieło.

 

Twórcza praca przyniosła dzieciom wiele radości i satysfakcji. Powstały ciekawe wazony, miseczki, dzbanki, skarbonki, które uczniowie będą ozdabiać podczas zajęć plastycznych.

 

Celem warsztatów garncarskich było:

 

–                   poznanie zawodu garncarza,

–                   rozwój wyobraźni, kreatywnego i twórczego myślenia,

–                   doskonalenie sprawności manualnej,

–                   usprawnianie koordynacji wzrokowo-ruchowej,

–                   doskonalenie koncentracji uwagi,

–                   rozwijanie wrażliwości i twórczej ekspresji.

 

Wszyscy uczestnicy spotkania serdecznie dziękują panu Łukaszowi Dzieciątkowskiemu za przeprowadzenie warsztatów, wzbogacenie wiedzy dzieci w informacje związane z historią zawodu garncarza, zapoznanie uczniów z tajnikami pracy w glinie oraz za miłą i przyjazną atmosferę w trakcie spotkania.

 

Przeczytano: 287 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: