Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

14 października 2017 20:02 | Aktualności

"BYĆ CZŁOWIEKIEM TO JUŻ BARDZO DUŻO" - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE
14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela. Jest to święto wszystkich pracowników szkoły, dzień, w którym, w sposób szczególny, uczniowie okazują wdzięczność swoim pedagogom.


Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lądku uznali, że dzień 13 października – poprzedzający DEN - jest właściwym momentem, by przekazać jak najserdeczniejsze życzenia i podziękować za cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość okazywane dzieciom na co dzień.


Uroczysty apel rozpoczął dyrektor szkoły p. Adrian Walkowiak, który w swoim przemówieniu złożył wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia i podziękowania. Wręczył także nagrody dyrektora wyróżniającym się w pracy nauczycielkom :p.Marzenie Jurdze, p.Renacie Sobieraj, p.Oldze Warczygłowie oraz p. Beacie Warzych.


Następnie p. Olga Warczygłowa odczytała list skierowany od Wójta Gminy Lądek p. Artura Miętkiewicza do całej społeczności szkolnej.


Kolejnym punktem naszego spotkania był interesujący program artystyczny przygotowany wspólnie przez uczniów klasy piątej oraz siódmej szkoły podstawowej i uczniów gimnazjum, przy wsparciu nauczycielek: p. Magdaleny Baśkiewicz, p. Jolanty Matuszewskiej, p. Urszuli Marczyk i p. Violetty Sikorskiej. Wszechstronną pomocą służył p. Arkadiusz Ciesiółka.


Młodzi artyści w humorystyczny sposób przedstawili scenki z życia szkolnego, które okrasili doskonale dobranymi i wykonanymi piosenkami. Dołożyli do tego przepiękne życzenia :

„Trudno znaleźć słowa, które byłyby dość piękne, aby podziękować Wam za Waszą pracę, poświęcenie, za serce i miłość. Nasze podziękowanie to wdzięczność, to obietnica, że dzięki Wam wyrośniemy na ludzi. Obiecujemy to, bowiem jak pisał filozof Alfred Camus 
,, Być człowiekiem to już bardzo dużo.” 


Na koniec, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, przy dźwiękach wzruszającego utworu, wręczyli słodkie upominki oraz własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami wszystkim pracownikom obu szkół.

Przeczytano: 249 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: