Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

08 października 2017 22:57 | Aktualności

W KLASIE DRUGIEJ SMACZNIE, ZDROWO, OWOCOWO

                                          

 

 

Jesień to wspaniała i bogata pora roku, to czas zbiorów z sadu, ogrodu i lasu. To tematyka zajęć lekcyjnych, na których uczniowie uczą się rozpoznawać skarby jesieni, organizują wystawki w kącikach przyrody, dowiadują się również o wartościach odżywczych warzyw i owoców. W tym czasie powstają wspaniałe prace plastyczne, dekoracje jesienne, wzrasta również świadomość prozdrowotna. Dzięki temu, że sezon owocowy w pełni jest to cudowny czas aby zadbać o zdrowie i spożywać naturalne witaminy. Oczywiście najlepiej, gdy spożywamy owoce na surowo, bo wtedy są najbardziej wartościowe. Nie zapominajmy o tym, że każda intensywna obróbka termiczna obniża zawartość witamin i składników mineralnych.


Z taką wiedzą do działania ruszyli uczniowie klasy II pod opieką wychowawczyni Renaty Sobieraj, przyrządzając na zajęciach sałatkę owocową. Była to okazja do utrwalenia wiadomości na temat bezpieczeństwa i higieny podczas pracy, poszukiwanie w różnych źródłach wiadomości na temat witamin (w których warzywach i owocach występują, jakie mają znaczenie dla zdrowia). Uczniowie z radością przystąpili do pracy, wykazując się wyjątkowymi umiejętnościami kulinarnymi. Po ukończeniu wszyscy razem zajadali przyrządzony smakołyk.  Sałatka smakowała wyśmienicie. Jednogłośnie uczniowie zdecydowali, że już wkrótce będą na zajęciach robić sałatkę jarzynową.

Przeczytano: 365 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: