Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

04 października 2017 08:33 | Aktualności

Z WIZYTĄ W PIEKARNI

 

 

 

 

We wtorek 3 października uczniowie klasy III wraz z wychowawcą p. Renatą Nowak i rodzicem p. Sylwią Pęczkowską  wybrali się na wycieczkę do piekarni w Zagórowie.


 Celem wycieczki było:

poznanie zawodu piekarza,

zapoznanie się z etapami wypieku chleba,

poznanie produktów potrzebnych do wyrobu pieczywa.


Dzięki uprzejmości kierownika piekarni pana Jacka Parusa,  dzieci miały możliwość obejrzenia piekarni od środka.


Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza i uważnie śledziły etapy powstania pieczywa. Wszyscy uczestnicy oprowadzeni zostali po najważniejszych pomieszczeniach: magazynie z mąką, pomieszczeniach, w których wyrasta ciasto i formuje się chleby i bułki. Poznały produkty, które są potrzebne do wypieku chleba, różne rodzaje pieczywa oraz maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi.


Przez cały czas zwiedzania piekarni towarzyszył dzieciom cudowny zapach i aromat pieczywa,  który sprawił, że poczuły się głodne i z wielkim apetytem zjadały pyszne bułeczki upieczone specjalnie dla nich.

 

Serdeczne podziękowania dla pana Jacka Parusa, kierownika piekarni  w Zagórowie za możliwość zwiedzania piekarni i wzbogacenia  wiedzy uczniów  na temat produkcji pieczywa.

Przeczytano: 224 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: