Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

27 września 2017 20:41 | Aktualności

PRZEDSZKOLAKI I PIERWSZAKI POZNAJĄ PODSTAWOWE CZYNNOŚCI RATOWNICZE

 W środowy poranek przedszkolaki i pierwszaki pod opieką wychowawczyń: p. Elżbiety Osowicz, p. Katarzyny Wojewody oraz p. Marzeny Jurgi uczestniczyły w spotkaniu ze strażakiem – ratownikiem medycznym p. Arturem Zaradniakiem.


Opowiedział on najmłodszym o swojej pracy, w której m.in.: udziela  medycznych czynności ratunkowych, zabezpiecza osoby znajdujące się w miejscu zdarzenia, podejmuje działania zapobiegające zwiększeniu liczby osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego,  transportuje osoby w stanie nagłego zagrożenia,  udziela wsparcia psychicznego itp.


Udzielił niezbędnych wskazówek z zakresu  udzielania  pierwszej pomocy, demonstorwał jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.


Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek pana ratownika dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon, wykonując proste czynności pod fachowym okiem specjalisty.


Duże wrażenie na dzieciach zrobiła torba, z którą przybył zaproszony gość,  wyposażona w niezbędne akcesoria służące do ratowania ludzkiego życia.


Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.

Przeczytano: 224 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: