Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

24 czerwca 2017 09:58 | Aktualności

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

                             

Dnia 23 czerwca 2017r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele czekali z utęsknieniem na rozdanie świadectw i rozpoczęcie wakacji. O godzinie 8.00 rozpoczął się uroczysty apel, na który przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Lądek P. Artur Miętkiewicz, inspektor oświaty P.Maria Rejer oraz dyrektor P.Adrian Walkowiak, wszyscy nauczyciele, sympatycy i pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie.


Jak zwykle w tak podniosłym dniu wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Jako pierwszy przemówił Wójt Gminy Lądek P.Artur Miętkiewicz, który pogratulował osiągnięć uczniom, podziękował za owocną współpracę w bieżącym roku szkolnym oraz wręczył przez siebie ufundowaną nagrodę dla uczennicy klasy VI Natalii Kaszuby  za szczególne osiągnięcia edukacyjne i najwyższą średnią w szkole (5.64).


Natomiast dyrektor podziękował uczniom za to, że starają się tworzyć atmosferę, w której da się wzrastać, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom za dobrą współpracę i komunikację, dzięki której nasza szkoła dobrze funkcjonuje, również z sukcesami na arenie międzyszkolnej. Zaznaczył, że już wkrótce nasza sieć internetowa zostanie podpięta do światłowodu, a  ocieplony i estetycznie wyglądający budynek, wymienione kaloryfery i oświetlenie oraz zastosowane nowoczesne technologie, zwiększą nam komfort pracy oraz poczynią znaczne oszczędności, podkreślając, że to zasługa organu prowadzącego. W tym miejscu dyrektor wręczył Wójtowi  Gminy Lądek P. Arturowi Miętkiewiczowi dyplom Przyjaciela Szkoły.

 

W dalszej części uroczystości przyszedł czas na podziękowania, nagrody i wyróżnienia. P. dyrektor podziękował Radzie Rodziców za całoroczną współpracę i zaangażowanie: P. Tomaszowi Kaszubie, P. Małgorzacie Ciesiółce, P. Annie Paweli, P. Justynie Młodożeniec-Handzel,P. Ilonie Kaszubie, P.Marice Adamkiewicz, P. Sylwii Portali oraz  P.Danucie Orchowskiej.

 

Następnie wręczył uczniom klasy szóstej świadectwa z wyróżnieniem oraz  nagrody, a otrzymali je:

uczniowie klasy IV:

Piotr Ciesiółka, Andżelika Jurga, Amelia Juszczak,  Olivia Łętowska, Marianna Pawela, Szymon Rewers, Aleksandra Staszak;

uczniowie klasy V:

Weronika Ciesielska, Jan Handzel, Weronika Paluch, Julia Wróbel, Otylia Zamiatała;

uczniowie klasy VI:

Adam Bartczak, Julia Ciecielung, Natalia Kaszuba, Nikola Kędziora, Sebastian Kurzawa,  Cezary Łukasiewicz, Michał Łyskawa,  Martyna Matusiak, Mateusz Michalak, Wiktoria Stefańska.

Dla uczniów klasy szóstej było to  niezwykłe zakończenie roku, zgodnie z nową Reformą Edukacji będą nadal uczniami szkoły podstawowej. Po wakacjach uczniowie będą kontynuować naukę w klasie siódmej, a potem ósmej. 

Za wybitne osiągnięcia sportowe nagrodę otrzymał uczeń kl. IV - Piotr Ciesiółka.

Podziękowanie otrzymali również członkowie Samorządu Uczniowskiego: Olga Waszak, Sylwia Pawela, Kinga Łyskawa, Piotr Ciesiółka, Gabriel Rewers, Jan Handzel, Mateusz Perliński oraz Michał Łyskawa.

Za czytelnictwo w klasach młodszych I miejsce otrzymała uczennica kl. II  Matylda Zamiatała,a z klas starszych I miejsce uzyskał uczeń kl. VI Adam Bartczak.
W konkursie z języka angielskiego „LEON” w kategorii klas III laureatem został uczeń kl. IIIa  Igor Orchowski.

Nagrodę w Szkolnym Konkursie Przyrodniczym otrzymała uczennica kl. VI Natalia Kaszuba, a najbardziej zagorzałym zbieraczem baterii okazał się Dawid Podborny – kl. IV.

Również uczniowie klas I-III zostali uhonorowani okolicznościowymi dyplomami oraz nagrodami książkowymi.

Po części artystycznej, wszyscy uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami, a następnie udali się na mszę świętą z okazji zakończenia roku szkolnego.


DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA NIEZWYKLE BOGATY W WYDARZENIA ROK SZKOLNY ORAZ ŻYCZYMY UDANYCH, RADOSNYCH I SŁONECZNYCH  WAKACJI.

Apel przygotowała Jolanta Matuszewska wspólnie z uczniami klasy VI i dziewczynkami z klasy V Ewą Orchowaską i Malwiną Wojnicz.

Przeczytano: 486 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: