Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

22 czerwca 2017 22:36 | Aktualności

SZKOLNY DZIEŃ SPORTU20 czerwca br. w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Sportu zorganizowany przez p. Agnieszkę Matuszewską oraz p. Renatą Sobieraj.

W dzień turnieju od samego rana można było zauważyć  przeważające w szkole barwy biało czerwone, co również przeniosło sie no boisko szkolne. Niemal cała społeczność szkolna zaangażowała się w dopping drużynom rozgrywających turniej w piłke nożną. Zapanowała atmosfera nie wiele odbiegająca od trwających aktualnie Mistrzostw Europy U-21 odbywających sie w Polsce.

W rywalizacji o miano Mistrzów Szkoły w Piłce Nożnej udział wzięło pięć drużyn: drużyna z kl. III, dwie drużyny z kl. IV, kl. V oraz kl. VI. Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym", sędziami były starsze koleżanki i starsi koledzy z gimnazjum.

Emocji na boisku było co nie miara, do tego doping wiernych kibiców spowodował, że młodzi piłkarze poczuli się jak na prawdziwych Mistrzostwach. Należy wspomnieć, że w tym roku w każdej niemal drużynie znalazły sie również dziewczęta, a więc padł pomysł, aby od przyszłego roku odbył się turniej w piłkę nożną dla dziewcząt.

W związku z tym, że z roku na rok nasza szkolna impreza robi sie coraz bardziej widowiskowa pojawily się również inne pomysły, które mamy nadzieję, że uda nam sie zrealizować.

Ostatecznie zwyciężyła drużyna kl. VI, drugie miejse zajęli zawodnicy z pierwszej drużyny kl. IV, trzecie miejsce przypadło kl. V. Kolejne miejsca zajęła kl. III i druga drużyna kl. IV.


Najlepszym zawodnikiem wybrany został Patryk Ignaczak z kl. IIIb.

Najlepszym bramkarzem wybrany został Joachim Handzel z kl. IIIb.

Królem Strzelców został Michał Łyskawa z kl. VI.


Wszystkim uczestniczącym w turnieju gratulujemy, dziękujemy za grę fair play i zapraszamy za rok.

Przeczytano: 347 razy. Wydrukuj|Do góry

DZIEŃ SPORTU W NASZEJ SZKOLE