Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

11 czerwca 2017 14:54 | Aktualności

POZNAJEMY ŁÓDŹ - EKSPERYMENTY NAUKOWE, HISTORIA, EDUKACJA I WSPANIAŁA ZABAWA

W słoneczny poranek w dniu 8 czerwca uczniowie klasy II wraz z rodzicami i wychowawcą wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Na wszystkich uczestników wyjazdu czekało wiele atrakcji.

 

Jedną z nich było Muzeum Animacji SE – MA - FOR. To szczególne miejsce na mapie kulturalnej Łodzi. Można tu obejrzeć lalki oraz fragmenty scenografii pochodzące z najciekawszych i najbardziej znanych filmów animowanych łódzkiego studia. Są wśród nich wzbudzające sentyment szlagiery: ,,Miś Uszatek”, ,,Przygody Misia Colargola”, ,,Mały pingwin Pik – Pok”, jak
i nagrodzony Oskarem ,,Piotruś i wilk”. Wizyta w tym muzeum to wspaniała przygoda zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

 

Następnie wszyscy udali się do łódzkiej Manufaktury, która jest obiektem handlowo – rozrywkowym. Właśnie w tym miejscu były następne atrakcje. Wizyta w Muzeum Fabryki - w tym muzeum odkrywamy historię zakładów włókienniczych Izraela Poznańskiego. W czasach świetności zakłady produkowały miliony metrów tkanin bawełnianych. Wystawa w muzeum prezentuje zdjęcia, dokumenty, filmy, plany architektoniczne, próbki surowców i produktów fabryki. Ciekawostką była możliwość obserwacji, jak pracują zabytkowe krosna. Na zakończenie wizyty w muzeum dzieci uczestniczyły
w warsztatach artystycznych.

 

To nie koniec atrakcji. Na wszystkich uczestników czekały jeszcze emocje
w Experymentarium czyli nietypowym parku rozrywki, interaktywnym Centrum Nauki. Tutaj nauka nie ma tajemnic. Każdy może samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia. Jedną z największych atrakcji w Experymentarium jest kosmiczny Vortex Tunel. W jego środku nasze zmysły szaleją oszukiwane przez efekty świetlne i dźwiękowe. Wszystko obraca się w zawrotnym tempie, mieniąc fluorescencyjnymi barwami.

 

Po dniu pełnym emocji nadszedł czas na powrót i miłe wspomnienia z wyjazdu.

Przeczytano: 492 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: