Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

08 czerwca 2017 15:39 | Aktualności

SREBRO NA ZAKOŃCZENIE ZMAGAŃ NAJMŁODSZYCHPonad 200 uczniów z klas I-III powiatu słupeckiego brało udział w turnieju sportowo-rekreacyjnym zorganizowanym przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Słupcy. Oprócz rekreacji nie zabrakło także zaciętej rywalizacji o jak najlepsze lokaty.

Nasi najmłodsi zawodnicy pod opieką pań: Renaty Nowak, Renaty Sobieraj, Karoliny Zaczkiewicz oraz Agnieszki Matuszewskiej pokazali się z jak najlepszej strony.

Rywalizacji nie brakowało, a uczniowie dopingowani przez swoich nauczycieli walczyli o zwycięstwo. W zawodach wystartowało w sumie dziewięć szkół, którym na początku rozlosowano numery startowe. Docelowo rozegrano pięć konkurencji m.in: podania piłki w rzędach, wyścig raków, sadzenie ziemniaków, wyścig z pałeczka sztafetową oraz tor przeszkód.

Szkoła za zajęcie określonego miejsca w danym wyścigu otrzymywała odpowiednią liczbę punktów. Suma oczek uzyskanych przez uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich danej szkoły była wynikiem końcowym turnieju.

Po zsumowaniu wszystkich punktów zwyciężyła szkoła z Giewartowa. Zaraz za nią była Lądek, a najniższym stopniu podium znalazła się Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupcy. 

Klasyfikacja końcowa:

1. Giewartów 100 pkt
2. Lądek 87*
3. SP 1 Słupca 87*
4. Ciążeń 86
5. Ostrowite 83
6. Ratyń 57
7. Strzałkowo 48
8. Powidz 47
9. SP 3 Słupca 35
* W przypadku takiej samej liczby punktów o kolejności decydowała większa liczba zwycięstw (następnie miejsc drugich, trzecich itd.) w poszczególnych konkurencjach


GRATULUJEMY NASZYM MŁODYM ZAWODNIKOM I DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKIE SUKCESY I EMOCJE PODCZAS REPREZENTOWANIA SZKOŁY W TYM ROKU SZKOLNYM.

Przeczytano: 475 razy. Wydrukuj|Do góry

TURNIEJ SPORTOWO - REKREACYJNY KLAS I - III (07.06.2017r.)