Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

06 czerwca 2017 19:33 | Aktualności

SPOTKANIE NA ZIELONEJ ŁĄCE

                        

             

                   

„Łąka o tej porze jest zielona, ponieważ trawy mają dużo świeżych liści, kłoszą się i zaczynają kwitnąć. Spotkamy kilka gatunków traw i podobnych do nich turzyc. W bujnej trawie przybywa coraz więcej kwiatów i łąka mieni siężnymi kolorami. W pierwszej połowie maja była żółta od obficie kwitnącego mniszka lekarskiego, potem biała od dmuchawców. Kiedy znikają kule białego puchu, zaczynają kwitnąc różowe firletki. Przybywa jaskrów o żółtych, błyszczących, jakby polakierowanych kwiatkach. Na łąkach w pobliżu stawów niebieszczą się niezapominajki, spotkamy też czerwono kwitnący szczaw zwyczajny. Na początku czerwca pojawiają się fiołkowe dzwonki, biała i różowa koniczyna. Wśród kwiatów uwijają się owady. Na liściach żerują gąsienice, a spod nóg uciekają koniki polne”.


5 czerwca 2017 r. uczniowie klasy I z wychowawczynią Renatą Sobieraj wybrali się na wycieczkę w przepiękne miejsce, była to pobliska łąka. Bawiąc się w małych odkrywców, dzieci poznawały środowisko łąki. Poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą uczniowie doświadczyli niezapomnianych wrażeń, wzbudzili zainteresowanie najbliższym otoczeniem i pięknem przyrody.

 

Cele wycieczki:

- poznanie różnorodności gatunków roślin na łące

- rozwijanie wrażliwości zmysłowej

- odkrycie możliwości poznawania przyrody za pomocą węchu

- odkrycie różnorodności zapachów i ich znaczenia w otaczającym świecie

- ćwiczenie spostrzegawczości w obserwacjach przyrodniczych

- kształtowanie umiejętności służących zdobywaniu wiedzy

- kształtowanie umiejętności pracy zespołowej.

Przeczytano: 482 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: