Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

31 maja 2017 19:41 | Aktualności

SUKCES W FINALE WOJEWÓDZKIM - PIOTR MISTRZEM WIELKOPOLSKI, DRUŻYNA NA ÓSMYM MIEJSCU

W dniu 25 maja 2017 nasi czwartoklasiści - Mistrzowie Powiatu wzięli udział w Finale Wojewódzkim w Drużynowych Biegach Przełajowych w Żerkowie. Na bardzo wymagającej trasie liczącej 1000m, biegając po trudnej liczącej wiele długich podbiegów nasza drużyna wypadła bardzo dobrze, ostatecznie zespół uplasował się na bardzo wysokim VIII miejscu.

W finałowym biegu, w kategorii - chłopcy rocznik 2006 i młodsi, wzięło udział prawie 200 zawodników z 51 szkół województwa wielkopolskiego. W naszej drużynie biegli i zajmowali następujące miejsca: Piotr Ciesiółka (1), Wiktor Orchowski (49), Dawid Orchowski (59), Filip Zieliński (119), Dawid Podborny (152), Jakub Zieliński (168). Opiekunami byli: p. Agnieszka Matuszewska oraz p. Arkadiusz Ciesiółka.

Gratulujemy naszym czwartoklasistom i życzymy dalszych sukcesów!!!

Rewelacyjnie spisał się Piotr Ciesiółka, który okazał się bezkonkurencyjny i od samego niemal początku to on dyktował tempo biegu. Wygrywając bieg w swojej kategorii zdobył tym samym Mistrzostwo Województwa Wielkopolskiego w Biegach Przełajowych.

Dla Piotra, oprócz osiągnięć drużynowych, to nie pierwszy indywidualny tytuł mistrzowski w tym roku, do niedawna wywalczył - I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Biegach Przełajowych oraz I miejsce w biegu na 1000m (na tartanie) podczas Mistrzostw Powiatu w Czwórboju LA uzyskując czas 3.36.33s co dało mu indywidualny awans na zawody rejonowe.

Zawody Rejonu Konińskiego odbyły się 15 maja br., w Słupcy. Piotr jak się później okazało był jednym z najmłodszych zawodników, ale to nie przeszkodziło mu wywalczyć II miejsca rywalizując w większości z dwa lata starszymi zawodnikami. Tym razem podczas biegu na 1000m uzyskał czas 3:22.58s.

Wicemistrzostwo rejonu otworzyło mu drogę do udziału w Finale Wojewódzkim, który odbył się 30 maja br. w Pile. Tym razem Piotr pojechał z innym celem – pobicie rekordu szkoły, co mu się świetnie udało. W swoim biegu przybiegł czwarty, ale warto wspomnieć, że rywalizował z zawodnikami zarówno starszymi jak i zawodnikami na co dzień trenującymi w klubach sportowych.

Sukces jednak jest wielki, ponieważ Piotr uzyskał czas 3:20,71 tym samym został nowym rekordzistą naszej szkoły w biegu na 1000m.

WIELKIE GRATULACJE DLA PIOTRA I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

Przeczytano: 425 razy. Wydrukuj|Do góry