Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

26 maja 2017 08:14 | Aktualności

SEKRETY "RADIA ZET GOLD" , UROKI BULWARÓW NADWARCIAŃSKICH I NIEZWYKŁOŚĆ PARKU CHOPINA W KONINIE

25 maja grupa uczniów z klasy III B oraz II pod opieką p. Karoliny Zaczkiewicz, p. Renaty Nowak i p. Sylwii Pęczkowskiej wybrała się na wycieczkę do Konina.

 

Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w RADIO ZET GOLD. Pan Błażej Kupczyk zajmujący się promocją przybliżył dzieciom historię powstania i funkcjonowania RADIA ZET GOLD, oprowadził po redakcji i odpowiadał na liczne pytania. Dzieci zapoznały się z pracą dziennikarza radiowego, zobaczyły studio radiowe, gdzie mogły wcielić się w rolę spikera. Wszyscy bawili się znakomicie.

 

Po takiej dawce emocji nadszedł czas na relaks. Uczestnicy wyjazdu udali się na spacer BULWARAMI NADWARCIAŃSKIMI. To przepiękne miejsce, znajdują się tu tarasy widokowe, dwa amfiteatry, przystań pasażerska, marina rzeczna, ścieżki spacerowe, łąka rekreacyjna z oczkiem wodnym. O jakości tego miejsca świadczy nagroda Towarzystwa Urbanistów Polskich dla najlepszej przestrzeni publicznej w Polsce.

 

Ostatnim punktem wycieczki był PARK CHOPINA. To również niezwykłe miejsce w centrum konińskiej starówki. W parku znajduje się Mini-Zoo, a w nim między innymi: dziki, sarny, kozy, daniele, pawie, strusie, jak i wiele innych zwierząt. Park posiada także bogatą szatę roślinną ze starodrzewem mieszanym: dęby (w tym dwa pomniki przyrody), kasztanowce, topole, buki, sosny, modrzewie i wiele gatunków krzewów.

 

Wielką atrakcją dla dzieci okazał się plac zabaw oraz plenerowa siłownia, które znajdują się właśnie na terenie parku.

 

Wszystko co dobre szybko się kończy, więc i ten wyczerpujący wyjazd dobiegł końca. Wrażenia z wycieczki z całą pewnością na długo pozostaną w pamięci jej uczestników...

Przeczytano: 433 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: