Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

08 maja 2017 17:57 | Aktualności

SLEEPOVER PARTY W NASZEJ SZKOLE
Zwycięstwo to wywołać szczery uśmiech szczęścia i rozjaśniającą radość u dziecka.


Długo wyczekiwana przez dzieci impreza szkolna - Sleepover Party odbyła się 28 kwietnia, w piątek. Pierwsi uczestnicy, uczniowie klasy V, przybyli godzinę wcześniej - o 16:00 by pomóc swojej wychowawczyni, organizatorce imprezy, pani Beacie Warzych. Sprzętem nagłaśniającym zajął się pan Arkadiusz Ciesiółka z chłopcami z klasy VI. Przed oficjalnym rozpoczęciem, uczniowie klasy IV, klasy V i klasy VI udali się do swoich klasopracowni by pozostawić bagaż związany z noclegiem w szkole, a więc: materace, karimaty, poduszki, kołdry, koce oraz niezbędne  przybory do wieczornej i porannej toalety.

„Witamy wszystkich na pierwszym szkolnym wydarzeniu o nazwie Sleepover Party”. Tymi słowami Ewa Orchowska i Szymon Wziętek powitali zarówno uczniów, jak i nauczycieli w języku angielskim oraz w języku polskim. Na pytanie „Are you ready for the first sleepover party?” – odpowiedź brzmiała jednomyślnie, głośno i radośnie „Yes”.  Impreza szkolna rozpoczęła się od degustacji smacznego, domowego ciasta przygotowanego przez dwie mamy klasy IV i klasy V: panią Beatę Łętowską i panią Lillę Warczygłowę oraz pysznego sernika od klasy VI.     

Po skosztowaniu słodkości uczniowie z radością spojrzeli w stronę  muzyki. Do piosenek, które dzieci zaśpiewały, a także w trakcie ich trwania zatańczyły, należą: ‘We are the world”, „Faces”, „Chocolate”, „Baby shark”, „Live is life”, „It’s my life”, „Waka, waka”, „Endless summer”, „Sofia” oraz piosenki z Just Dance 2017.      


Po wspólnym śpiewaniu, miłośnicy muzyki i tańca postanowili sprawdzić się także w konkurencjach sportowych, przygotowanych przez panią Agnieszkę Matuszewską. Młodzi sportowcy zostali poinformowani o najważniejszej zasadzie – dobrej zabawie i rywalizacji w duchu fair play. Uczestnicy starali się jak najdokładniej i jednocześnie jak najszybciej wykonać  każde zadanie. Niesamowite pozytywne emocje towarzyszyły wszystkim kibicującym im koleżankom i kolegom.                                                                                                     

Podczas zawodów pani Magdalena Baśkiewicz i pani Olga Warczygłowa pracowicie zajęły się przygotowaniem kolacji dla wszystkich obecnych.                                                


Wieczorne przekąszanie nie trwało zbyt długo, gdyż dzieci z niecierpliwością czekały na piżama party by móc przebrać się w swoje „wieczorowe kreacje”. Taneczne pląsy towarzyszyły dziewczętom i chłopcom w rytm ulubionych piosenek o które zadbali DJ Kacper oraz DJ Mateusz z klasy VI.  Choć dzieci bawiły się świetnie, zmęczenie sprawiło, że zwiększyła się liczba ochotników do spania. Przynajmniej nauczyciele chcieli w to głęboko wierzyć… wierzyć w zaśnięcie uczniów bez potrzeby liczenia owieczek… ;) Jednak noc okazała się baaardzo długa, trwała i trwała:)    Wczesnym rankiem, wszyscy uczestnicy spotkali się na śniadaniu w świetlicy szkolnej. Nastąpiło podsumowanie i ogłoszenie zdobytych miejsc przez drużyny sportowe. Każda klasa otrzymała upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Ponadto, na pamiątkę udziału w Sleepover Party, każdy uczeń otrzymał certyfikat uczestnictwa w wersji angielskiej.


Dzieci wyraziły swoją radość ze wspólnego śpiewania i tańczenia, konkurencji sportowych, piżama party, nocowania w szkole oraz biesiadowania przy stole, pytając już o następne takie spotkanie… :D

Przeczytano: 892 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: