Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

27 kwietnia 2017 21:13 | Aktualności

SUKCESY CHŁOPCÓW NA MISTRZOSTWACH POWIATU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W dniu 25 kwietnia br. nasi chłopcy pod opieką p. Agnieszki Matuszewskiej wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Słupeckiego w Drużynowych Biegach Przełajowych.

Mistrzostwa zostały rozegrane na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie, w zawodach uczestniczyło: 88 zawodniczek i 100 zawodników z 10 szkół podstawowych.

Biegi szkół podstawowych odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych, nasza szkołę reprezentowali:

- w kategorii chłopców rocznik 2006 i młodsi: Piotr Ciesiółka, Dawid Orchowski, Wiktor Orchowski, Dawid Podborny, Filip Zieliński, Jakub Zieliński (wszyscy z kl. IV),

- w kategorii chłopców rocznik 2004-2005: Dawid Spławski (kl. V), Kacper Brzeziński, Dominik Ignaczak, Michał Łyskawa, Mateusz Perliński, Tobiasz Smereczyński (kl. VI).

Klasyfikacja drużynowa szkół w kategorii dla dziewcząt i chłopców z każdego biegu przebiegała wg klucza: I miejsce - 200 pkt., II miejsce - 195 pkt., III miejsce - 192 pkt., IV miejsce -  190 pkt., V miejsce - 189 pkt., VI miejsce - 188 pkt. i kolejne miejsca aż do 1 pkt.

Suma małych punktów zdobytych przez 6 zawodników z jednej szkoły w jednej kategorii wiekowej dziewcząt lub chłopców określiła miejsce w klasyfikacji medalowej szkół.

Ostatecznie nasi młodsi biegacze drużynowo zdobyli Mistrzostwo Powiatu co daje im prawo do reprezentowania powiatu na zawodach wojewódzkich.

Chłopcy ze starszej kategorii również nie zawiedli zajmując III miejsce.

Indywidualnie, a tym samym podwójne mistrzostwo, zdobył Piotr Ciesiółka kl. IV zdobywając złoto w swoim biegu.

Gratulujemy wszystkim biegaczom, a czwartoklasistom życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

rocznik 2004-2005

(w nawiasie, w rubryce „szkoła” podana została liczba zawodników którzy ukończyli bieg)