Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

26 kwietnia 2017 22:46 | Aktualności

AUTORSKIE SPOTKANIE Z PISARKĄ AGATĄ WIDZOWSKĄ - PASIAKDnia 25 kwietnia 2017r. , dzięki życzliwości Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Lądku, gościła w naszej szkole niezwykła postać p. Agata Widzowska – Pasiak, która …


Pisze opowiadania, wiersze, słuchowiska, teksty piosenek i scenariusze przedstawień dla dzieci. W 2004 r. zadebiutowała książką o Beatlesach w wersji dziecięcej pt. „Bitelsiaki”. Napisała około 20 książek dla dzieci i młodzieży: „Co uciął Gucio”, „Dreptak i pępek świata”, „Myszka Precelka”, „Koń na receptę”, „Grzywą malowane” i wiele innych.


Ukończyła wydział teatralny w Studium Kultury i Oświaty w Warszawie, a pracuje w bibliotece swarzędzkiej. Zdobyła II nagrodę w konkursie Andrzeja Wajdy pt. „Pomysł na film współczesny” oraz III nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren za książkę „Dreptak i pępek świata”. Została również laureatką konkursu Gazety Wyborczej na tekst piosenki z okazji Dnia Mamy, wydaną na płycie Arki Noego oraz zdobyła wyróżnienie w konkursie na "trzeszczące wierszyki" ogłoszonym przez wydawnictwo Nowy Świat.


Podczas spotkania autorka nawiązała miły, spontaniczny kontakt z dziećmi. Zaprezentowała im fragmenty swojej twórczości. Czytała  wybrane wiersze, przeprowadziła wiele ćwiczeń językowych – szeleszczące wiersze, rymowanki oraz zabawę sylabami i quiz. Bardzo ciekawie opowiadała o swojej pracy. Mówiła również skąd bierze pomysły na nowe opowiadania i wiersze.


Dzieci zadawały pisarce sporo pytań, na które uzyskały wyczerpujące odpowiedzi. 


W końcowej części spotkania przedstawiciele najmłodszych członków szkolnej społeczności podziękowali za niezwykłe spotkanie, inspirację do własnej, „małej” twórczości, zachęcenie do czytania oraz dostarczenie ciekawych przeżyć związanych z literaturą.

 

Dnia 25.04.2017r. nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem "Świat w jesiennych kolorach."


Wśród laureatów znaleźli się:


KLASA I:

Franciszek Taras - II miejsce

 

KLASA II:

Julita Walkowiak - III miejsce

Olga Waszak - wyróżnienie

 

KLASA III a:

Zuzanna Orchowska - I miejsce

Aleksandra Michalak - II miejsce

 

KLASA III b:

Filip Lewandowski - wyróżnienie

Gabriela Burda - wyróżnienie

 

KLASA IV

Monika Biernad - III m


Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Przeczytano: 463 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: