Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku - witamy na naszej stronie internetowej::„Jesteśmy szkołą, która swoje działanie opiera na wartościach: mądrość, prawda, odpowiedzialność. Kształcimy uczniów zapewniając wszechstronny rozwój w przekonaniu, że potrafią sprostać wyzwaniom przyszłości”

Aktualności

20 września 2014 13:20 | Aktualności

MUZYCZNY PIĄTEK

Dnia 19 września 2014 do naszej szkoły zawitali muzycy oraz tancerki.


Przed całą społecznością szkolną najpierw zaprezentowali się przedstawiciele Szkoły Muzycznej „Yamaha” ze Słupcy.

 

http://www.yamaha.slupca.pl/


Szkoła Muzyczna Yamaha w Słupcy rozpoczęła swoją działalność w 2002 roku. Mieści się przy ul. Browarnej 3 przy b.dworcu PKS. Założycielem i dyrektorem jest mgr Arleta Adamczyk, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Koninie w klasie fortepianu oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Dyrygentury Chóralnej i Rytmiki. Uczestniczka wielu szkoleń i kursów z zakresu psychologii dziecka.

Nauczanie na najwyższym poziomie oraz wspaniała atmosfera sprawiły, iż w krótkim czasie szkoła zyskała dużą popularność ucząc dzieci, młodzież oraz dorosłych. Programy nauczania, dostępne w szkole, charakteryzują się nowatorską koncepcją nauczania opracowaną przez Yamaha Europa GmbH. W nauczaniu, oprócz podręczników, wykorzystywane są pomoce naukowe w postaci płyt CD oraz dyskietek MIDI files.

Szkoła Yamaha w Słupcy wyposażona jest w nowoczesne instrumenty firmy Yamaha - uczniowie nie muszą przynosić własnych instrumentów na lekcje. Jest również bogata oferta instrumentów przeznaczonych na wypożyczenie, co dla niektórych uczniów może być dużą pomocą (szczególnie w początkach nauki).

Począwszy od samych narodzin szkoły w naszym mieście, uczniowie biorą czynny udział w jego życiu kulturalnym: licznych koncertach, festiwalach oraz imprezach kulturalnych. Szkoła organizuje również koncerty, audycje, spotkania oraz zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Młodzież chętnie korzysta również z organizowanych jednodniowych wyjazdów na koncerty lub dłuższych 1,2-tygodniowych wyjazdów na kolonie z muzyką.

Zajęcia prowadzą doświadczeni muzycy i pedagodzy, którzy poza ukończonymi studiami muzycznymi posiadają także wiedzę zdobytą na licznych seminariach i kursach poświęconych edukacji muzycznej w systemie Yamaha Europa GmbH oraz Yamaha Music Foundation siedzibą w Japonii.


Tancerki z kolei serdecznie zapraszały dzieci do udziału w wyjątkowym programie edukacyjno – wychowawczym pod nazwą Ogólnopolska Szkółka Tańca i Dobrych Manier „Hajdasz”. Unikalność programu przejawia się w tym, że nie tylko uczy, ale przede wszystkim wychowuje. Jest pomostem pomiędzy szkołą a rodziną, uzupełniającym kształtowanie własnych postaw i wartości jakimi powinien się kierować dorastający młody człowiek. Program skierowany jest do wszystkich dzieci w wieku od 6 do 12 lat bez względu na predyspozycje, wygląd czy talent.

W trakcie zajęć dzieci uczą się:

  1. tańców nowoczesnych, towarzyskich, narodowych, integracyjnych
  2. praktycznego zastosowania dobrych manier, kształtujących kulturę osobistą młodego Polaka – Europejczyka

Minimum dwa razy w roku szkolnym dzieci prezentują przed rodzicami i publicznością swoje umiejętności taneczne.

Podstawowym założeniem programu jest zdobycie I miejsca przez każdego uczestnika. W sposobie rywalizacji nie ma selekcji ani podziału na zwycięzców i przegranych, czy też na dzieci grosze i lepsze.

 

http://www.hajdasz.pl/


Centrum „Hajdasz” to jeden z pierwszych w Polsce, specjalistyczny ośrodek realizujący swoją misję poprzez propagowanie tańca i dobrych manier jako rekreacji, wychowania i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Powołanie do życia Centrum miało na celu stworzenie sposobności, by każdy z łatwością mógł nauczyć się tańczyć, bez względu na wiek czy talent. Lecz to nie wszystko. W czasie zajęć poznaje się również formy towarzyskie, a więc sposób zachowania się w różnych sytuacjach życiowych.

Właściciele Centrum chcą udowodnić wszystkim, że tańczyć może każdy. Starają się zarazić innych swoim entuzjazmem i zapałem.

Od początku istnienia firmy do chwili obecnej z nauki tańca i form dobrego zachowania skorzystało kilkanaście tysięcy młodych Wielkopolan. Dodatkowym niezaprzeczalnym atutem zajęć jest uzyskanie przez uczestników korekty postawy i poprawnej sylwetki całego ciała.

Przeczytano: 30487 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Filmy: