Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku
http://spladek.pl

07 grudnia 2013 14:13 | Aktualności

Pokaz karate lądkowskiej sekcji

1 grudnia 2013 r. w sali OSP Lądek odbył się pokaz karate lądkowskiej sekcji Słupeckiego Klubu Do Shotokan. Imprezę zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Lądku.

Organizatorzy przywitali wszystkich uczestników oraz gości. Na wstępie przedstawiono historię karate. Wszyscy widzowie dowiedzieli się również czego można nauczyć się podczas ćwiczeń oraz co dają człowiekowi techniki karate.

Po części teoretycznej przyszedł czas na pokaz  jednej z najbardziej popularnych sztuk walki.


Cieszymy się bardzo, że wśród adeptów są uczniowie naszej szkoły:

Piotr Ciesiółka kl. I, Dawid Orchowski kl. I, Ewa Orchowska kl. II, Sebastian Kurzawa kl. III, Zofia Orchowska kl. V, Miłosz Kaszuba kl. V, Bartosz Ciesiółka kl. V i Aleksander Kobiela kl. VI.


Zajęcia poprowadził instruktor lądkowskiej sekcji, Tomasz Muszyński, który posiada stopień mistrzowski 1 Dan i państwowe uprawnienia instruktora sportu ze specjalizacji karate.

Sekcja w Lądku  działa od października 2011 roku. Młodzi adepci karate spotykają się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i czwartki na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Lądku.

Zawodnicy od samego początku  bardzo mocno zaznaczyli swoją obecność walcząc na matach całej Wielkopolski i zdobywając szereg medali w konkurencjach dla początkujących zawodników.

Adepci karate uczą się kształtować swój charakter i osobowość. Dużą rolę podczas treningów przykłada się do elementów przestrzegania kodeksu– dojo, zasady postępowania, nauki, kształtowania moralności, posłuszeństwa względem rodziców, nauczycieli i trenerów. Nauka karate  nigdy  nie była  i nie jest techniką  agresji. Wręcz przeciwnie, uczy pokory, posłuszeństwa, zdyscyplinowania czego niestety  w dzisiejszych czasach  bardzo brakuje.