Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku
http://spladek.pl

07 listopada 2020 17:02 | Aktualności

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK


 "Przez odpowiednią literaturę dla dzieci ksztłtuje się smak przyszłego czytelnika."

                                                                                                                      Jan Brzechwa

Bajki i baśnie towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają, bawią i wychowują. Bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta – Dzień Postaci z Bajek. Dzień ten przypada 5 listopada. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa.


Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

 

Uczniowie klasy III w tym dniu również postanowili przypomnieć sobie różne bajkowe postacie. Dzieci zorganizowały piękną wystawę bajek, wykonały ilustracje bajkowych postaci. W trakcie zajęć były również bajkowe zagadki oraz odgrywane przez dzieci scenki z wylosowanym tytułem bajki. Nieco wcześniej uczniowie zapoznali się z lekturą Janiny Porazińskiej ,,Szewczyk Dratewka” i na jej podstawie wykonali kolorowanki związane z przebiegiem wydarzeń oraz cała klasa zaangażowała się w projekt edukacyjny ,,Lektura w pudełku” – to aktywna forma pracy. Dzieci miały przynieść i włożyć do pudełka przedmioty, które kojarzą im się z treścią lektury. Na pudełku pojawił się również napis zawierający kolejność wydarzeń.


Na podsumowanie tego bajkowego dnia do uczniów klasy III przybył gość –p. bibliotekarka Olga Warczygłowa. Przeczytała dzieciom fragmenty bajki ,,Piękna i bestia”, zachęcając jednocześnie dzieci do czytania książek. Serdecznie dziękujemy za chwile spędzone z dziećmi w tym pięknym dniu.

 

Albert Einstein powiedział: ,,Jeżeli chcesz, aby Twoje dzieci były inteligentne czytaj im bajki. Jeśli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek”.

Zdjęcia: