Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lądku
http://spladek.pl

15 czerwca 2017 17:59 | Aktualności

WYCIECZKA DO ŁODZI - HISTORIA, EDUKACJA, EKSPERYMENTY NAUKOWE ORAZ GRY LASEROWE

 

 

 

Dnia 13.06.2017r. wczesnym rankiem o godzinie 5.45 uczniowie klas IIIb, IV, V, VI wybrali się na wycieczkę do Łodzi wspólnie ze swoimi wychowawcami.  W wycieczce uczestniczyło 59 uczniów i nasi nauczyciele: Pani Zaczkiewicz, Pani Baśkiewicz, Pani Warzych, Pani Jolanta Matuszewska – kierownik wycieczki oraz Pan Ciesiółka. Po przybyciu do Łodzi udaliśmy się do Muzeum Animacji  SE- MA – FOR. W  muzeum uczniowie zapoznali się historią filmów animowanych i rysunkowych oraz obejrzeli prezentację filmów. Miło było obejrzeć znanego nam wszystkim Misia z oklapniętym uszkiem czy Misia  Coralgola z lalkowego filmu polsko – francuskiego. Uczniowie byli zachwyceni postaciami z bajek.


Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Fabryki, w którym została przedstawiona nam historia zakładów włókienniczych stworzonych przez Izraela Poznańskiego w drugiej połowie XIX wieku. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z burzliwymi dziejami imperium Izraela Poznańskiego. Dla miłośników faktów historycznych była to żywa lekcja historii. Każdy z nas mógł uczestniczyć w zajęciach warsztatowych pt. „Jak powstaje tkanina”? W czasach swojej świetności, zakłady te produkowały tkaniny bawełniane. Dzisiaj w tych zabytkowych budynkach mieści się nowoczesne Centrum  Manufaktura.


Po wspólnej przerwie obiadowej, udaliśmy się  do  Experymentarium w Manufakturze. Miejsce to charakteryzuje się ciekawostkami z dziedziny nauki i otaczającego nas na co dzień świata. Możliwość eksperymentowania sprawiła uczestnikom wiele radości i przyjemności. Pozyskana praktyczna wiedza na pewno zostanie pozytywnie wykorzystana  przez uczniów w życiu. Podczas pobytu w Manufakturze był również czas na zabawy w Arenie Laser Games – zabawa relaksacyjna dla uczniów. Będąc w nowoczesnym Centrum Manufaktura nie mogło zabraknąć czasu na zwiedzanie tegoż obiektu, które było połączone z możliwością zakupienia cennych pamiątek. Podczas podróży autokarem pilot wycieczki zaprezentował nam ciekawostki dotyczące miasta Łodzi. Podróż trwała w miłej i przyjaznej atmosferze. Wszystko co dobre szybko się kończy, nasza wycieczka dobiegła szybko końca, wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń.


Dziękuję wychowawcom za pomoc w zorganizowaniu wycieczki, rodzicom za zaufanie i powierzenie swoich dzieci naszej opiece, a także wyrozumiałość. Uczniom za właściwą postawę podczas wspólnego wyjazdu, miłą atmosferę i dobrą zabawę.

Oto nasze zdjęcia z wycieczki:

Zdjęcia: